Anasayfa

Web sayfamızı inceleyen değerli ziyaretçiler,

        Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 13 Şubat 2008 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuştur. 2009-2010 Eğitim – Öğretim yılında 30 öğrencimiz fakültemize kayıt yaptırmıştır. 20 öğrencimiz İngilizce hazırlık sınıfına, 10 öğrencimiz birinci sınıfta eğitime başlamıştır.  2010-2011 Eğitim – Öğretim yılı itibarıyla İngilizce hazırlık sınıfında 23, birinci sınıfta 29, ikinci sınıfta 8 öğrencimiz bulunmaktadır. Akademik yapı olarak Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı, Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı, Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi, Ortodonti Anabilim Dalı, Pedodonti Anabilim Dalı, Periodontoloji Anabilim Dalı, Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı, Endodonti Anabilim Dalı olmak üzere 8 Anabilim Dalı bulunmaktadır.

       Diş Hekimliği Fakültemiz Tıp Fakültesi binasında tahsis edilen bir katta idari ve eğitim hizmeti vermektedir. Tedavi, protez ve fantom laboratuarlarımız mevcuttur.   Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tahsis edilen kattaki kliniğimizin resmi açılışı 2010 Haziran ayında yapılmış olup tüm bölgeye diş hekimliği hizmeti verilmeye başlanılmıştır.

       Fakültemiz yeni kurulmuş bir fakültedir. Genç ve dinamik bir kadroya sahip olmamız en büyük avantajımızdır. Fakültemizde 2 profesör,  12 yardımcı doçent ve 2 adet araştırma görevlisi bulunmaktadır.

       Hedeflerimiz;

       Eğitimde; evrensel değerlere açık, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, güncel gelişmeleri takip eden ve uygulayan nitelikli diş hekimleri ve akademisyenler yetiştirmektir. Hizmette ise hasta tedavisi ve araştırma kalitesi ile ağız-diş sağlığını geliştirerek bölgemizde aranılan ve tercih edilen bir fakülte durumuna gelebilmektir.

 

Prof. Dr. Bilinç BULUCU
                                                                                        Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
                                                                                               Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı

Yoruma kapalı.